Compass Polen Mapa Turystyczna, Puszcza Białowieska i okolice 1:50.000
Ostpolen

Compass Polen Mapa Turystyczna, Puszcza Białowieska i okolice 1:50.000

9788381845045
Ostpolen
inkl. MwSt.
lieferbar
Lieferung in 3 bis 4 Wochen
Tags
Karte Map Hiking Wandern Wanderungen Wanderwege Natur topografisch Wanderkarte Outdoor nature Tourist Map Mapa Turystyczna Ostpolen Bialystok
laminierte Ausgabe
Puszcza Białowieska mapa turystyczna to mapa obejmująca Białowieski Park Narodowy i okalający ją obszar Puszczy Białowieskiej, w tym pewną część po stronie białoruskiej. Dokładna i aktualna publikacja, zawierająca dodatkowo plan Białowieży.

Dzisiejsza Puszcza Białowieska to rozległy kompleks leśny o powierzchni 150.000 ha, podzielony granicą państwową na część polską oraz białoruską. Dzięki szczególnemu biegowi historii, kompleks ten ostał się działalności człowieka i - co ważne - w wielu fragmentach zachowały się lasy naturalne o cechach lasu pierwotnego, a więc odpowiada polskiej nazwie „puszcza”. Od innych kompleksów leśnych w Polsce, Puszcza Białowieska różni się małym rozczłonkowaniem oraz niewielką ilością enklaw i polan wewnątrz lasu. Na największej z nich – Polanie Białowieskiej, położona jest wieś Białowieża.

Cała polska część Puszczy uczestniczy w światowym projekcie badawczym UNESCO jako rezerwat biosfery, a także jest włączona do europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk i Specjalny Obszar Ochrony Ptaków. Zachodnia część Puszczy jest zarządzana przez Białowieski Park Narodowy. Wschodnia część Puszczy Białowieskiej wraz z terenami przyległymi tworzy Państwowy Park Narodowy „Bieławieżskaja Puszcza”, w którym wydzielono strefy o różnym reżimie ochronnym: ochrony ścisłej, regulowanego użytkowania, masowej turystyki i rekreacji oraz gospodarczą.

Najnowsze wydanie mapy uwzględnia także udostępnioną do zwiedzania w ruchu bezwizowym białoruską część Puszczy Białowieskiej. Na rewersie mapy pokazano sugerowaną trasę zwiedzania i warunki przekroczenia granicy. Całość uzupełnia informator z opisami i zdjęciami.

  • Rodzaj/Druck: mapa jednostronna z informatorem turystycznym na odwrocie/einseitig. mit touristischen Informationen auf der Rückseite
  • Skala/Maßstab: 1:50.000
  • Rok wydania/Erscheinungsjahr: 2023
  • Wydanie/Auflage: 10
  • Format: B1 (67 x 97 cm)
Maßstab:
1:50.000
Medienart:
Karten
Sprache:
Polnisch
EAN:
9788381845045
Erscheinungsjahr:
2023
Kontinent: Europa
Land: Polen
Region: Nordostpolen
Schreibe deine eigene Bewertung