Compass Polen Mapa Turystyczna, Puszcza Białowieska i okolice 1:50.000
Ostpolen

Compass Polen Mapa Turystyczna, Puszcza Białowieska i okolice 1:50.000

9788381845038
Ostpolen
inkl. MwSt.
lieferbar
Lieferung in 1 bis 4 Werktagen
Tags
Karte Map Hiking Wandern Wanderungen Wanderwege Natur topografisch Wanderkarte Outdoor Tourist Map Mapa Turystyczna Ostpolen Bialystok
Puszcza Białowieska mapa turystyczna to mapa obejmująca Białowieski Park Narodowy i okalający ją obszar Puszczy Białowieskiej, w tym pewną część po stronie białoruskiej. Dokładna i aktualna publikacja, zawierająca dodatkowo plan Białowieży.

Dzisiejsza Puszcza Białowieska to rozległy kompleks leśny o powierzchni 150.000 ha, podzielony granicą państwową na część polską oraz białoruską. Dzięki szczególnemu biegowi historii, kompleks ten ostał się działalności człowieka i - co ważne - w wielu fragmentach zachowały się lasy naturalne o cechach lasu pierwotnego, a więc odpowiada polskiej nazwie „puszcza”. Od innych kompleksów leśnych w Polsce, Puszcza Białowieska różni się małym rozczłonkowaniem oraz niewielką ilością enklaw i polan wewnątrz lasu. Na największej z nich – Polanie Białowieskiej, położona jest wieś Białowieża.

Cała polska część Puszczy uczestniczy w światowym projekcie badawczym UNESCO jako rezerwat biosfery, a także jest włączona do europejskiej sieci ekologicznej NATURA 2000 jako Specjalny Obszar Ochrony Siedlisk i Specjalny Obszar Ochrony Ptaków. Zachodnia część Puszczy jest zarządzana przez Białowieski Park Narodowy. Wschodnia część Puszczy Białowieskiej wraz z terenami przyległymi tworzy Państwowy Park Narodowy „Bieławieżskaja Puszcza”, w którym wydzielono strefy o różnym reżimie ochronnym: ochrony ścisłej, regulowanego użytkowania, masowej turystyki i rekreacji oraz gospodarczą.

Najnowsze wydanie mapy uwzględnia także udostępnioną do zwiedzania w ruchu bezwizowym białoruską część Puszczy Białowieskiej. Na rewersie mapy pokazano sugerowaną trasę zwiedzania i warunki przekroczenia granicy. Całość uzupełnia informator z opisami i zdjęciami.

  • Rodzaj/Druck: mapa jednostronna z informatorem turystycznym na odwrocie/einseitig. mit touristischen Informationen auf der Rückseite
  • Skala/Maßstab: 1:50.000
  • Rok wydania/Erscheinungsjahr: 2023
  • Wydanie/Auflage: 10
  • Format: B1 (67 x 97 cm)
Maßstab:
1:50.000
Medienart:
Karten
Sprache:
Polnisch
EAN:
9788381845038
Erscheinungsjahr:
2023
Kontinent: Europa
Land: Polen
Region: Nordostpolen
Schreibe deine eigene Bewertung