Compass Polen Mapa Turystyczna, Beskid Żywiecki 1:50.000
Beskiden

Compass Polen Mapa Turystyczna, Beskid Żywiecki 1:50.000

9788381845649
Beskiden
inkl. MwSt.
lieferbar
Lieferung in 3 bis 4 Wochen
Tags
Karte Map Hiking Wandern Wanderungen Wanderwege topografisch Wanderkarte poland polska Outdoor karpaten karpaty Tourist Map Beskiden Südpolen Beskid Beskydy Mapa Turystyczna Saybuscher Beskiden Beskidy Saybusch Bad Rabka Diablak Małopolska
laminierte Ausgabe
Beskid Żywiecki – mapa turystyczna dwustronna w skali 1:50.000. Przedstawia teren Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem – Babią Górą (1725 m n.p.m.), która nie tylko góruje nad samym Beskidem Żywieckim, ale także nad całymi Beskidami Zachodnimi. Na mapie znajduje się także część Beskidu Śląskiego, sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. "Żywiecka" część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie.

Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Słynie z malowniczego krajobrazu. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń.

Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski).

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa zawiera plan centrum Żywca i Korbielowa. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

  • Rodzaj/Aufmachung: mapa dwustronna/doppelseitig bedruckte Karte
  • Skala/Maßstab: 1:50.000
  • Rok wydania/Erscheinungsjahr: 2023
  • Wydanie/Auflage: 15
  • Format: B1 (68 x 98 cm)
Maßstab:
1:50.000
Medienart:
Karten
Sprache:
Englisch, Polnisch
EAN:
9788381845649
Erscheinungsjahr:
2023
Schreibe deine eigene Bewertung