Compass Polen Mapa Turystyczna Beskid Niski 1:50.000
Beskiden, östlich der Tatra

Compass Polen Mapa Turystyczna Beskid Niski 1:50.000

9788381843775
Beskiden, östlich der Tatra
inkl. MwSt.
lieferbar
Lieferung in 2 bis 5 Tagen
Beskid Niski to najrozleglejszy z polskich Beskidów. Jest najniższym pasmem górskich w całych Karpatach – maksymalne wysokości wynoszą ok. 1 000 m n.p.m. Najwyższy szczyt po stronie polskiej to Lackowa (997 m n.p.m.). Są to najdziksze i najmniej zagospodarowane turystycznie polskie góry, które w niewielkim stopniu zostały zmienione przez człowieka. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc ze śladami dawnych wsi i dziewiczą przyrodą górską, dość liczne pamiątki po mieszkańcach tych ziem (Łemkach) w postaci pięknych drewnianych cerkwi, są dodatkowym powodem, dla którego warto tu przyjechać. Jest to wymarzone miejsce na wyprawy rowerowe. Niewiele tu uciążliwych podjazdów, za to mnóstwo długich, łagodnie wznoszących się i zupełnie bezludnych dolin.

Mapa Beskid Niski obejmuje swoim zasięgiem tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie oraz Gorlice na północy po polsko-słowackie pogranicze na południu. Jest to mapa dwustronna w skali 1:50'000.

Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych. Użytkownik znajdzie tu wszystkie, aktualne w dacie wydania mapy, szlaki zarówno piesze jak i rowerowe, atrakcje turystyczne i pozostałą infrastrukturę turystyczną. Zaznaczone są również miejsca dawnych, obecnie nieistniejących miejscowości.

Wersja laminowana to mapa znacząco odporniejsza na zniszczenia i deszcz. Nie gwarantuje jednak całkowitej wodoodporności, szczególnie jak zamoczę się krawędzie mapy.
Maßstab:
1:50.000
Medienart:
Sprache:
Englisch, Polnisch
EAN:
9788381843775
Erscheinungsjahr:
2022
Schreibe deine eigene Bewertung